Energol GR-XP - olej do przekładni

Energol GR-XP - olej do przekładni

Opis


Energol GR-XP są olejami wysokiej jakości, bezołowiowymi, spełniającymi wymagania stawiane olejom EP (ekstremalnego nacisku). Posiadają doskonałą stabilność termiczną i zdolność do przenoszenia obciążeń. Skład chemiczny oleju powoduje, że posiada on doskonałą charakterystykę antypienną oraz własności antykorozyjne, demulgacyjne oraz przeciwutleniające. Poprzez brak dodatków na bazie ołowiu oleje przekładniowe zapewniają bezpieczeństwo obsługi. Bardzo dobre charakterystyki lepkościowe sprawiają, że rozruch w niskich temperaturach otoczenia jest bezproblemowy. Dodatki uszlachetniające do olejów mogą współpracować z metalami żelaznymi i nieżelaznymi, z których zbudowane są przekładnie. Własności EP osiągnięto przez zastosowanie dodatku siarkowo-fosforowego.

 

Zastosowanie


Skład chemiczny tych olejów pozwala na zastosowanie ich w przekładniach przemysłowych, zębatych, śrubowych i ślimakowych. Oleje te nie są w pełni mieszalne z olejami EP zawierającymi ołów.
Wszelkie informacje dotyczące zastosowania tych olejów można uzyskać w biurze BP Poland.

 

Zatwierdzenia :


David Brown Industries Ltd zatwierdził użycie olejów Energol GR-XP w swoich przekładniach. Energol GR-XP został zatwierdzony także przez PIV do użytku w przekładniach o zmiennej prędkości.
ENERGOL GR-XP spełnia wymagania zawarte w DIN 51 517 cz. 3 (CLP), AGMA 250.04 oraz US Steel 224.

 

Środki ostrożności :


W systemach zawierających ogrzewanie elektryczne dla szybkiego efektywnego podgrzania, istotne jest aby unikać szybkiego tempa dopływu ciepła. Strumień ciepła przekraczający 15 [kW/m˛] może spowodować wytrącenie się dodatków zawartych w oleju, co z kolei wpłynie ujemnie na charakterystykę pracy oleju.

 

Podstawowe zalety


- niewymagająca szczególnej uwagi obsługa pomiędzy standardowymi remontami, nawet w niskich temperaturach i w niesprzyjających warunkach
- maksymalna ochrona przed korozją i zużyciem materiału przekładni

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl